چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۴ دقیقه

در زمان انتخاب گریس پمپ ، پارامترهای زیادی باید در نظر گرفته شود ، همچون حجم گریس مورد استفاده و نوع ماشین آلاتی که قرار است گریس کاری شوند. پرمصرف ترین و رایج ترین انواع گریس پمپ ها نوع دستی، بادی و شارژی می باشد. با نیک تیک همراه باشید.

 

 

گریس پمپ دستی

گریس پمپ دستی که به دو صورت اهرمی و کلتی در بازار موجود است، گزینه ارجح برای گریس کاری های کم حجم می باشد. این نوع گریس پمپ همچنین گزینه مناسب برای استفاده در روش گریس کاری اولتراسونیک می باشد. در این روش در حالی که گریس به تدریج با پمپ دستی به ماشین تزریق می شود، لرزش تولید شده در ماشین توسط سیستم اولتراسونیک تبدیل به فرکانس های قابل شنیدن شده تا تکنسین گریس کار، از کافی شدن تزریق گریس آگاه شود.

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

 

گریس پمپ اهرمی

نوع اهرمی گریس پمپ دستی در هر فشار اهرم ، گریس بیشتری را نسبت به نوع کلتی به بیرون می راند اما در عوض به هر دو دست کاربر نیاز دارد. در حالی که در نوع کلتی گریس پمپ، کاربر فقط با یک دست کار تزریق را انجام می دهد.

گریس پمپ های دستی، تزریق گریس با سرعت کم را برای کاربر میسر می کنند و این ویژگی سبب کنترل بیشتر کاربر بر میزان گریس وارد شده در ماشین می شود. علاوه بر این گریس پمپ های دستی نسب به سایر انواع، معمولا سبک تر و کوچک ترند که این ویژگی نیز بکارگیری آنها را در مکان های تنگ و کم جا آسان تر می کند.

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

 

گریس پمپ شارژی و بادی

استفاده از نوع شارژی و بادی گریس پمپ از خستگی کاربر جلوگیری می کند و در کارهایی که نیاز به گریس کاری حجیم است بسیار خوب عمل می کند. اما این ابزارها در بعضی موقعیت ها، کاستی هایی دارد. به عنوان مثال این نوع گریس پمپ ها نمی توانند بهترین گزینه برای استفاده در گریس کاری اولتراسونیک باشند، چرا که کنترل میزان گریس خروجی توسط ابزار انجام می شود و نه بدون واسطه توسط کاربر. همچنین در صورت استفاده از گریس پمپ بادی، کشیدن شلنگ به این سو و آن سوی کارگاه و کارخانه کار آسانی نخواهد بود.

مهم ترین نکاتی را که در هنگام استفاده از گریس پمپ باید بخاطر بسپارید:

  • نوع گریس داخل پمپ به درستی در برچسب آن قید شود.
  • میزان گریسی که در هر ضربه از پمپ خارج می شود نیز در برچسب قید شود.

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

 

روش های مختلفی برای نام گذاری گریس پمپ های موجود در کارگاه وجود دارد. کد گذاری با رنگ یکی از این روش ها است. رنگ های مختلف بدنه گریس پمپ، می تواند نشانگر نوع گریس داخل پمپ باشد. با استفاده از یک برچسب هم، جزئیات گریس را می توان روی پمپ قید نمود. گریس پمپ های با بدنه شفاف این امکان را فراهم می کنند تا کاربر بتواند مشخصات گریس را از نوشته های روی تیوب بخواند.

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

 

برای دانستن میزان گریس خروجی در هر ضربه کاربر، می توان با چند ضربه کمی گریس را پمپ نموده و سپس وزن آن را کشید. حال با تقسیم عدد وزن به تعداد ضربه، متوسط میزان گریس خروجی در یک ضربه بدست می آید. همینطور می توان با چسباندن یک متر به انتهای پمپ، میزان گریس خروجی را با دقت بیشتر بدست آورد.

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

گریس پمپ ماکیتا که با بکس و یا دریل شارژی کار می کند.

 

گریس پمپ شارژی دو سرعته میلواکی

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

 

این ابزار با فشار کاری حداکثر ۱۰۰۰۰ psi و حداکثر جریان گریس ۰/۳ لیتر در دقیقه، گریس پمپ پیشتاز در صنایع است. در این گریس پمپ، میلواکی با استفاده از روشی نوآورانه که در حال گذراندن مراحل ثبت اختراع نیز هست، میزان گریس تزریقی را با بالاترین دقت در سطح جهان، توسط یک پیش شمارنده برای کاربر معلوم می کند. این ابزار دارای دو سرعت است که انتخاب بیشترین فشار و یا بیشترین جریان گریس را برای کاربر میسر می کند. دارای لامپ ال ای دی برای روشن نمودن ناحیه کار بوده و وجود یک میله پیستونی شکل مدرج، میزان باقیمانده گریس در ظرف را معلوم می کند. سرپا ایستادن این ابزار و همچنین بند شانه آن، راحتی بیشتر و خستگی کمتر کاربر را نتیجه می دهد. شلنگ ۱۲۲ سانتیمتری (۴۸ اینچی) منعطف موجب شده تا دسترسی به نقاط تنگ و دور از دسترس در هنگام گریس کاری بهتر شود. شستی ابزار نیز قابلیت قفل شوندگی دارد. همچنین سوپاپ هوای موجود در این گریس پمپ، هوای تله افتاده در گریس را به سرعت خارج می کند.

 

چرا قبل از خریدن گریس پمپ لازم است کمی تحقیق کنید؟

 

مشخصات پمپ گریس شارژی میلواکی مدل ۲۶۴۶-۲۲CT

نوع ابزار شارژی
نوع باطری M18 REDLITHIUM‌ میلواکی
ولتاژ باطری ۱۸ ولت
فشار ۱۰۰۰۰ psi
طول شلنگ ۱۲۲ سانتیمتر (۴۸ اینچ)
طول ۳۸۱ میلیمتر
وزن ۳۴۴۷ گرم
توضیحات تا ۱۰ کارتریج گریس را با یک شارژ تزریق می کند.
اقلام همراه دارای یک باطری کم حجم M18 REDLITHIUM‌
دارای شارژر چند ولتاژه M12 و M18
دارای کیف حمل

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,