۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۵ دقیقه

همه میدانیم که اسپری فوم ماده ای قدرتمند در درزگیری و عایق بندی می باشد. اما در ادامه چند کاربرد خلاقانه این ابزار را خواهید دید. با نیک تیک همراه باشید.

کاربردهای اسپری فوم

کاردستی

نیازی به خجالت کشیدن نیست. میتوان کوه مینیاتوری ساخت که برای کاردستی مدرسه و یا برای سرگرمی مناسب است.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

ثبات دکور

برای ثابت ماندن دکور و عدم حرکت آنها کافیست زیر اجزائ آنرا فوم اسپری کنید تا همچون شانه تخم مرغ، جایگاه محکمی برای اجزائ دکور ایجاد شود. سپس با خزه، کاه و یا سبزه روی فوم را بپوشانید.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

کاهش صدای مزاحم

لوله های آب گاهی در حین استفاده صدا ایجاد میکنند. برای حل مشکل، کمی فوم به محل گذشتن لوله از دیوار یا کف تزریق کنید تا جای لوله ثابت و صدای مزاحم کمتر شود.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

محافظت از شکستنی ها

چه در زمانی که یک جسم شکستنی را با پست ارسال میکنید و چه خودتان در اثاث کشی آن را حمل میکنید، بسته بندی امن و صحیح بسیار مهم است. برای حفظ اجسام ظریف، به داخل یک کیسه نایلونی خرید تا نصف فوم اسپری کنید. سپس کیسه را در کف کارتن بسته بندی قرار داده و در حالیکه فوم کیسه شروع به سفت شدن میکند جسم شکستنی را به آن فشار دهید تا قالب جسم درآمده و بالشی برای آن درست شود. همین کار را برای قسمت بالای جسم در داخل کارتن با یک کیسه دیگر تکرار کنید. بدین صورت شما یک بسته بندی کاملا سفارشی که مقاوم به سختی های حمل می باشد، برای کالای خود ساخته اید.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

استفاده ساده و رایج

نمیتوانید کارهای ساده و پیش پا افتاده را هنگامیکه با ماده ای چند کاره نظیر اسپری فوم روبرو هستید، نادیده بگیرید. همچنان ابزاری مشکل گشا برای کارهایی چون عایق بندی و درزگیری فاصله ها و شکافها در دیوار، در و پنجره است.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

تراشیدن اسپری فوم

کارهای خلاقانه ای با اسپری فوم وجود دارد که تراشیدن شکل هم یکی از آنهاست. نظیر همین هواپیمای اسباب بازی، شما میتوانید اشیا متنوع و دکور را با کمی حوصله و ابتکار بسازید. در ادامه با ۶ کاربرد دیگر اسپری فوم آشنا می شویم ، با نیک تیک همراه باشید.

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

ساختن قاب

یک استفاده هوشمندانه دیگر ساختن قاب عکس است. از مقوا قابی درست کنید و بعد فوم را روی آن اسپری کنید. سپس با اسپری رنگ دلخواه، هنر خود را کامل کنید. مقوای دیگری را برای پشت قاب آماده کنید و بعد با زدن چند میخ کوچک کار تمام میشود.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

ثابت کردن وان حمام

اگر وانی دارید که لق میزند کافیست آن را با ریختن آب سنگین کنید و بعد فضاهای خالی موجود بین زمین و زیر وان را فوم اسپری کنید تا وان دیگر لق نزند. اکثر وان ها پنلی دارند که با برداشتن آن به زیر وان دسترسی پیدا میکنید، در غیر اینصورت ایجاد سوراخ کوچکی در دیوار کاذب دور وان به شما امکان دسترسی را خواهد داد و بعد یک لکه گیری کوچک و یا وصله کار را تمام میکند.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

راه ندادن حشرات موذی

هر درزی میتواند یک بزرگراه برای دعوت حشرات به داخل منزل باشد. بوسیله پیچ گوشتی درزها را با سیم مسی پرکنید و فضای باقیمانده را فوم اسپری کنید.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

جلوگیری از کپک

در برخی از طراحی های دیوار کاذب چوبی، گوشه های خارجی دیوار میتواند محل رشد کپک باشد. چرا که در فضاهای درزبندی نشده، هوای کولر جمع و متراکم میشود. برای تسکین این ناراحتی ۷۰ سانتیمتر بالاتر از سطح زمین با دریل سوراخی رو به مرکز کنج ایجاد کنید. رو به بالا با فاصله ۷۰ سانتیمتر این سوراخ کاری را تکرار کنید. اولین اسپری فوم را داخل اولین سوراخ خالی کنید و بگذارید صبح شود. روز بعد یک اسپری فوم دیگر را داخل سوراخ بعدی خالی کنید و شب را صبر کنید. روز سوم نیمی از اسپری سوم را داخل سوراخ بعدی بریزید. اگر در روز بعدش سوراخ لبریز و گرفته باشد کار تمام است در غیر اینصورت باز فوم اسپری کنید تا جایی که سوراخ را بگیرد.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

عایق بندی بهتر سینک ظرف شویی

میتوانید سینک را با اسپری فوم عایق بندی و بیصدا کنید. البته چنانچه سینک نصب شده باشد نیز این کار عملی است. فقط کافیست پوشش ایمنی کامل داشته باشید، همچنین فضای زیر سینک را از افتادن قطره های فوم و آلوده شدن محافظت کنید.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

ساختن واحه مصنوعی

در حیاط خلوت خود میتوانید با ساختن آبشار، یک شاهکار بنا کنید. فقط برای آنکه جریان زیبایی از آب داشته باشید که بنایتان را هم ویران نکند، از اسپری فوم ضدآب استفاده کنید تا سنگ ها را در جای خود ثابت کند، همچنین فضاهای خالی را درزگیری کند تا آب آزادانه به جریان بیفتد.

 

۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

5 نظر برای “۱۲ کاربرد هوشمندانه اسپری فوم

  1. سلام.ممنون از مطلب خوبتون
    من یه سوال داشتم.آیا با این اسپری میشه با ایجاد سوراخ روی در چوبی،داخل در رو پر کرد که عایق صوتی بشه؟ مثلا برای در آپارتمان

    1. سلام
      اگه سوراخ کنید فقط سوراخ پر میشه دیگه اثری روی بقیه جاها نداره برای اینکار باید درب رو از اول دوجداره بسازن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , ,