کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۶ دقیقه

شاید آسان باشد که دیگر ابزارهای بادی را فراموش کنید، چرا که ظهور قدرت باطری و ابزارهای شارژی سبب کاهش جلوه سایر ابزارها شده است. پس از این همه زمان آیا جالب نیست که دیگر از شلنگ باد جدا شویم؟ البته که جالب است ، اما در نظر داشته باشید که ابزارهای بادی ، چند برتری نسبت به ابزارهای شارژی دارند. در این مطلب به معرفی کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی می پردازیم. با نیک تیک همراه باشید.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

نسبت قدرت و وزن

نسبت بهتر قدرت به وزن ابزار، قیمت کمتر، سرویس و نگهداری کمتر و منبع انرژی که تمام نمی شود، از برتری هایی است که می توان نام برد. البته ابزار بادی دارای کاستی هایی نیز می باشد، علاوه بر اتصال به شلنگ، ایراد معروف این ابزارها صدای بلند و آزار دهنده کمپرسور باد است. حال اگر وجود کمپرسور باد بی صدا شما را خوشحال می کند، پس به ادامه این مطلب توجه کنید.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

نسبت صدا و وزن (سطح دسی بل)

کمپرسور باد بی صدای هیتاچی با ظرفیت یک گالون دو ویژ گی واقعا قابل توجه دارد. ابتدا بیایید به میزان صدای آن بپردازیم. هنگامی که کمپرسور را روشن کردیم، صدای ناچیز آن برای ما غیر قابل باور بود. با حداکثر نویز تولیدی ۵۹ دسی بل، می توانستیم با یکدیگر به آسانی صحبت کنیم، حتی هنگامی که کنار کمپرسور ایستاده بودیم. صدای این ابزار به سختی جلب توجه می کرد. هر کس که در محیط های با سر و صدای بلند کار کرده باشد، اعتراف می کند که صدای بلند سبب تشدید خستگی می شود. مزیت استفاده از کمپرسور باد بی صدا هیتاچی، آسان تر شدن کار روزانه است.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

نسبت اندازه و وزن

همانطور که شاید حدس زده باشید، ابعاد کمپرسور یک گالونی هیتاچی نیز شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با ابعاد کوچکی که این کمپرسور دارد، وزن آن فقط ۱۱.۵ کیلوگرم (۲۵.۲ پوند) می باشد. اگر تا کنون مجبور بوده اید که برای کارهای کوچک هم، یک کمپرسور بزرگ و سنگین را به دنبال خود بکشید، وزن و اندازه این محصول هیتاچی را بدون تامل تحسین خواهید کرد. در دنیای کمپرسورهای یک گالونی، شما میتوانید کمپرسورهای سبک تر نیز بیابید، اما دوام و صدای کم محصول هیتاچی چیز دیگری است.

 

کارایی

مخزن یک گالونی این کمپرسور باد بی صدا زود پر می شود، در حالیکه می تواند حداکثر فشار ۱۲۵ psi را به ابزار تحویل دهد. پس از استارت کمپرسور، تا شلنگ و میخکوب را آماده کار کنیم، کمپرسور آماده سرویس دهی بود. کار را که دکور و تزییناتی بود، آغاز کردیم و در طی کار کمپرسور را تقریبا از یاد برده بودیم، چرا که هم خیلی کم صدا بود و هم اینکه بدون هیچ مشکلی کار می کرد. سرعت زیاد شارژ شدن کمپرسور در طی کار نیز جالب بود، چرا که از یک میخکوب کار تزییناتی زیاد عقب نماند.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

البته که سایز و وزن این کمپرسور باد بی صدا ، آشکارا به کاربرد خاص آن اشاره می کند. واضح است که هیتاچی این کمپرسور سبک وزن را برای کارهای سبک ساخته و داشتن انتظار چیزی بیشتر از آن عادلانه نیست. اما از آنجا که می خواستیم بفهمیم تا چه حدی می توان از این کمپرسور کار کشید، آن را به یک میخکوب بزرگ کار چارچوب وصل نمودیم. در ابتدا چند خرک درست کردیم و بعد یک پاسیو کوچک را که مشتری می خواست تبدیل به یک کمد داخل واحد شود، چارچوب بندی کردیم.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

کمپرسور باد بی صدای هیتاچی

حدس بزنید چی شد!؟ کمپرسور هیتاچی به خوبی از اجرای این کار برآمد. به یقین اگر کارهای پر سرعت انجام دهید، این کمپرسور از شما عقب خواهد ماند، کاری نظیر ساختن دیوار چوبی دراز. اما در کارهای کوتاه و یا چارچوب بندی های سبک، این کمپرسور از عهده وظیفه اش بر می آید. از همه بهتر اینکه مشتری کمد حتی نفهمید که کمپرسوری پشت درب در حال کار است.

نگاهی کوتاه به مشخصات این کمپرسور ، نتیجه تست ما را تایید می کند. با خروجی هوای حدود ۲۲ لیتر در دقیقه (۰.۸ CFM) در فشار ۹۰ PSI بهتر از بسیاری از رقبا در این کلاس عمل می کند و فشار حداکثری ۱۲۵ PSI همان چیزی است که از کمپرسوری در این اندازه می توان انتظار داشت. اما اگر واقعا نیاز دارید چند مدل از برندهای دیگر با فشار ۱۳۵ PSI نیز وجود دارد.

 

دوام

به نظر می رسد که هیتاچی قصد نموده که در طراحی فیزیکی این کمپرسور، دوام آن را افزایش دهد. پمپ این ابزار بدون روغن کار می کند، که سبب افزایش عمر کمپرسور و کاهش سرویس و نگهداری آن شده است. طراحی چارچوب قفس مانند این ابزار نیز جالب است، چرا که نه تنها از موتور، شیرها و تجهیزات مکانیکی محافظت می کند بلکه راحتی حمل با دسته را که روکش لاستیکی هم دارد، نیز دو برابر کرده است.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

هر دو گیج کمپرسور هیتاچی خیلی خوب طراحی شده و به آسانی قابل خواندن می باشند. رگولاتور دارای یک حلقه قفل کننده قرمز است که در ابتدا رگولاتور تنظیم فشار دلخواه را برای شما میسر می کند و پس از آن با چرخاندن حلقه قفل کننده، فشار تنظیمی در جایش ثابت می ماند.

این کمپرسور دارای یک فیلتر کوچک هوا بوده که به آسانی در دسترس شما است. همچنین دارای سیستم محافظت گرمای بیش از حد بوده که با خاموش کردن موتور در موقع لزوم، از داغ شدن کمپرسور جلوگیری می کند.

 

قیمت

از لحاظ قیمت، کمپرسور هیتاچی هم ردیف محصول شرکت ماکیتا و سنکو ( Senco ) می باشد. اما با صدای کمتر و هوای خروجی بیشتر، در قیاس با رقبای هم قیمت، ارجحیت دارد. البته برند های معتبر دیگری وجود دارند که محصولشان ارزان تر است، اما در عوض کیفیت را قربانی کرده اید.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

دیگر ویژگی های این کمپرسور باد بی صدا :

کوپلر های سریع صنعتی که در کارخانه روی این ابزار نصب شده است باعث شده تا اتصال شلنگ به آسانی و با یک دست انجام شود.

شلنگ تخلیه بافته شده از فولاد ضد زنگ، در برابر خوردگی مقاوم بوده و منعطف نیز می باشد.

کنترل پنل کمپرسور در حالی که کنترل ابزار را در یک نقطه متمرکز نموده تا کار ساده شود، از گیج ها و لوله کشی ابزار محافظت می کند.

رگولاتور و گیج های صنعتی، تنظیم دقیق و آسان فشار را میسر نموده است.

کوپلر سریع و همگانی، تعویض سریع ابزار را برای کاربر ممکن نموده است.

 

کمپرسور باد بی صدا مدل EC28M محصولی از شرکت هیتاچی

 

مشخصات کمپرسور باد بی صدا هیتاچی مدل EC28M

ولتاژ ۱۲۰ ولت ۶۰ هرتز
جریان مصرفی ۲.۸ آمپر
نوع موتور القایی
قدرت نیم اسب بخار
حداکثر فشار ۱۲۵ PSI
حجم هوای خروجی در ۴۰ PSI ۳۶ لیتر در دقیقه (۱.۳ CFM)
حجم هوای خروجی در ۹۰ PSI ۲۲ لیتر در دقیقه (۰.۸ CFM)
شکل مخزن هات داگ
حجم مخزن یک گالون
روشن شدن کلید فشار در ۹۰ PSI
خاموش شدن کلید فشار در ۱۲۵ PSI
سایز کوپلینگ یک عدد ۱/۴ اینچ
نحوه حمل حمل دستی
وزن ۱۱.۵ کیلوگرم (۲۵.۲ پوند)
سایر مشخصات دارای گیج مخزن
دارای رگولاتور فشار
وارانتی یک ساله هیتاچی

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,