تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۴ دقیقه

ابزارهای اندازه گیری در بسیاری از کارهای ساخت، تولید و نصب مورد استفاده قرار می گیرند و بدون شک وظیفه بسیار مهمی دارند. چرا که انجام بی نقص کار وابستگی بیش از حد به صحت ابزار اندازه گیری دارد که ممکن است یک متر ساده و یا تراز باشد. یک سازنده تراز نمی تواند ترازی عالی تولید کند مگر اینکه روی ۳ اصل تمرکز داشته باشد، دقت، دوام و وضوح. در ابتدا به بررسی این ۳ اصل و سپس بررسی تراز جیبی کاپرو می پردازیم. با نیک تیک همراه باشید.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

دقت

ساخت ترازهای جیبی با دقتی در حد ترازهای بلند، ممکن است کاری سخت باشد. اما تراز جیبی کاپرو دقتی در حد ۵ ده هزارم دارد، یعنی در طول یک اینچ، خطای آن در حدود ۵ ده هزارم اینچ است و این دقت کمی نیست. نمونه مشابهی که چنین دقتی را ارائه می دهد، تراز رد استیک شرکت میلواکی است.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

طول عمر

شیشه استوانه ای تراز جیبی کاپرو در اکریل جامد روی تراز نصب شده که بسختی نقصی در این نحوه نصب می توان یافت. روکش های لاستیکی کناره ها کاری بیش از چنگش خوب برای گرفتن تراز انجام می دهند. این روکش ها از تراز هنگام افتادن محافظت نموده و آن را ضد ضربه کرده اند. بدنه هم که از ریخته گری آلومینیوم ساخته شده بنظر می آید که صدمه دیدنش غیر ممکن باشد.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

تنها چیزی که بنظر دوام آن مورد تردید است پلاستیک قرمزی است که اتاقک اکریلیکی استوانه را احاطه کرده است. به نظر می آید که در صورتی که در هنگام افتادن به شکلی خاص ضربه بخورد، ممکن است بشکند. البته با توجه به کوچک بودن مساحت این قطعه و داخل تر بودن آن نسبت به چارچوب آلومینیومی تراز ، شکستن این قطعه خیلی بعید بنظر می رسد، مگر اینکه کاربر به انداختن اشیاء عادت داشته باشد.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

وضوح

در تراز کاپرو استوانه شفاف حباب دار در مقابل یک زمینه سفید قرار داده شده است. شاید به نظر خیلی مفید نیاید اما پلاستیک قرمزی که دور اکریلیک قرار دارد، باعث شده تا لبه های حباب قرمز رنگ و بارز شود. این ویژگی بواقع یک مزیت عالی است چراکه در شرایط نور کم، حباب تراز بهتر از محصول رقبا، قابل رویت است. مگر اینکه هوا به اندازه ای تاریک شود که نیاز به چراغ قوه باشد. در کل این تراز در شرایط روشنایی مختلف، واضح ترین حباب را دارد.

 

ویژگی های دیگر تراز جیبی کاپرو

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

درجه شیب

تراز جیبی کاپرو دارای درجه بندی شیب یک و دو درصد بوده که با رنگ سفید حک شده و در کنار پلاستیک قرمز بوضوح دیده می شود. اگرچه به نظر مشکلی ندارد اما باید دید که آیا در گذر زمان خراشیده می شود.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

نگهدارنده کمربندی

۲ آهنربا از جنس فلزات نادر، در پایه بزرگ تراز قرار گرفته تا تراز به نگهدارنده کمربندی براحتی بچسبد. این نگهدارنده بخوبی به کمربند قفل شده و تراز را خیلی ایمن نگه می دارد. جاذبه آهن ربایی بین نگهدارنده و تراز نیز بسیار مستحکم است.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

نواقص

نمی توان ایرادی به این تراز گرفت چرا که در زمینه دقت، دوام و وضوح بسیار عالی عمل کرده است. اما اگر شکاف V شکل می داشت، میزان شیب و یا تراز بودن لوله ها راحت تر معلوم می شد. همینطور در این تراز، استوانه با زاویه های دیگر وجود ندارد تا بتوان غیر از افق را نیز بدست آورد. اما وجود این ویژگی ها ممکن بود استحکام چارچوب آلومینیومی تراز را دچار نقصان کند.

نظر نهایی

مگر اینکه کار شما به بیش از بررسی افقی بودن اجسام نیاز داشته باشد و الا شاید گزینه ای بهتر از این تراز جیبی کاپرو نتوانید پیدا کنید.

 

تراز جیبی کاپرو ، دقیق و قابل اعتماد

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , , , , ,