معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۷ دقیقه

همه استادکاران از ارزش ابزارهای شارژی مطلعند. به عنوان مثال، در هنگام کار با ابزاری شارژی همچون دریل تیر و ستون دیوالت ، کافی است که در محل پروژه مجتمع سازی راه رفته، دریل کاری های سخت را انجام داده، ضایعات و ریخت و پاش های حاصل از کار را جمع آوری کرده و پروژه را ترک کرد. در دوره ای که وقت یعنی طلا، اینگونه ساده شدن کارها یک نعمت بزرگ است. با نیک تیک همراه باشید.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

نکات جالب توجه

صرفه جویی در زمان و هزینه

برای استادان برقکار ، لوله کش و تاسیساتی، امکان راه رفتن در سایت کارگاهی و رسیدن به کار، موجب صرفه جویی در زمان و کاهش استرس می شود. برای استادکاری که انواع شرایط کاری سخت را تجربه نموده است، استفاده از ابزار شارژی بدین معنی است که دیگر مجبور به جستجو برای یافتن سطح صاف برای قرار دادن ژنراتور نبوده و یا کابل بلند برق را در محیط کارگاه به این سو و آن سو نمیکشد. همین طور هزینه خرید بنزین ژنراتور هم حذف می شود.

 

کنترل توسط کاربر

دریل تیر و ستون شارژی دیوالت دارای حالت تنظیم سرعت کم و زیاد می باشد. این ابزار همین طور دارای کلید راست گرد و چپ گرد می باشد که به آسانی با تلنگر انگشت دست قابل تغییر است. با قرار دادن کلید در وسط، ابزار قفل می شود. این نوع طراحی را دیوالت در دریل های ضربه ای و چکشی نیز استفاده نموده است. به نظر این نوع طراحی، سبب بوجود آمدن ارگونومی عالی در این برند شده است.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

کلاچ الکترونیکی

یکی از اولین چیزهایی که در این ابزار نظرها را بخود جلب می کند، عملکرد بسیار خوب سیستم کلاچ الکترونیکی می باشد. این سیستم یکی از ویژگی های ” اجرا و محافظت ” برند دیوالت می باشد. این سیستم، گشتاور عکس العمل گیر کردن مته در کار را تشخیص داده و سرعت را به حدی کاهش می دهد تا ابزار قابل کنترل شود. وجود این ویژگی قابل پیش بینی و هدفمند است و البته از همه مهم تر اینکه کسی دوست ندارد دستش از بدنش جدا شود. اگر ابزار، در حین کار به جایی برسد که دیگر از عهده به اصطلاح جویدن کار برنیاید، کلاچ الکترونیکی ابزار را از کار می اندازد.

 

 

دستگیره قابل تنظیم

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

این دریل تیر و ستون شارژی دیوالت دارای یک دسته آزاد با قابلیت دوران می باشد و این یک ویژگی جالب است. شما می توانید جهت دسته را معکوس نموده تا آن دست از شما که قرار است ابزار را حمایت کند، بر روی سه نظام بنشیند. این ویژگی موجب راحتی در کار است، اگرچه، دسته به ارتفاع ابزار افزوده است. اما در هنگام دریل کاری افقی در نقاط کم جا و تنگ، ممکن است مزاحمت ایجاد کند، پس این قابلیت وجود دارد که دسته از ابزار جدا شود.

در دریل تیر و ستون دیوالت، محفظه گیربکس، فلزی است و این ویژگی سبب افزایش دوام ابزار شده است. اما در زمان دریل کاری سوراخ های عمیق، ممکن است به یک رابط مته نیاز داشته باشید.

 

 

آیا می توان ابزارهای برقی را در کارگاه خود گذاشته و با این دریل بر سر پروژه حاضر شد؟

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

این ابزار شارژی دیوالت موتوری بدون ذغال داشته که دیوالت مدعی است می تواند در حالت آزاد به سرعت ۱۲۵۰ دور در دقیقه برسد ( ۳۰۰ دور بیشتر از محصول مشابه شرکت رقیب، میلواکی ) البته این ادعا واقعیت داشته و قدرت این ابزار در اولین استفاده، در حالت تنظیم سرعت بالا، متفاوت احساس شد.

 

رقیبی از شرکت میلواکی

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

اما بالا بودن سرعت در حالت آزاد و هول دادن مته در ستون، دو موضوع کاملا متفاوت است. با این ابزار به آسانی می توان سوراخ هایی به قطر ۶ اینچ (۱۵۲ میلیمتر) در تیرهای چوبی و تخته چندلا ایجاد نمود. با وجود قدرت عالی، صدای تولید شده از آن، پرده گوش را آزار نمی دهد.

 

آیا ابزار شارژی می تواند جایگزین ابزار برقی شود؟

سوالی که همواره برای کسانی که نیاز به ایجاد سوراخ های بزرگ در کار دارند پیش می آید این است که آیا ابزار شارژی می تواند جایگزین ابزار برقی شود. بعضی از استادکاران نیاز به ابزاری دارند که سرعت و گشتاور زیادی تولید نموده و به اندازه یک روز کاری انرژی داشته باشد. پس آیا می توان ابزارهای برقی را همراه خود بر سر پروژه نیاورد؟

در مورد این یک ابزار خاص، یعنی دریل تیر و ستون دیوالت پاسخ بله است. این ابزار می تواند سوراخ های تا قطر حدود ۱۶ سانتیمتر ( ۴/۶-۱ اینچ ) را در حالیکه تمام روز از یک باطری ۶۰ ولتی دیوالت به ظرفیت ۶ آمپرساعت استفاده می کند، تحویل دهد. وزن ابزار با باطری نیز کمتر از ۵ کیلوگرم ( ۱۱ پوند ) می باشد. خلاصه اینکه این دریل شارژی سرکج، شما را از دردسر برق و کابل رها می کند.

 

مدت زمان کار دریل تیر و ستون شارژی دیوالت

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

علامت سوال بزرگی که همواره در اطراف ابزارهای شارژی وجود دارد، مدت زمان کار این ابزارها است. به همراه این ابزار ۲ باطری ۶ آمپرساعتی و یک شارژر باطری ارائه می شود که اگر واقع بین باشیم، این ابزار هرگز در محیط کار بخاطر خالی شدن باطری از کار نمی افتد.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

بخش هایی از این ابزار که نیاز به تغییرات دارد

یکی از قسمت های این ابزار که می توانست بهتر باشد، سه نظام سنتی آن است. چرا که سه نظام های اتوماتیک با تکنولوژی جدا سازی سریع مته وجود دارند و عملکرد بسیار خوبی هم دارند.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

چیز دیگری که بهتر بود در این ابزار هم اجرا می شد، سیستم جذاب اتصال دیوالت است. به هرعلتی، این سیستم ابزار فوق را همراهی نمی کند. به خاطر قیمت این ابزار هم که شده، خیلی خوب می شد اگر با نرم افزار اتصال دیوالت، ابزار ردیابی و تنظیمات آن شخصی سازی می شد. البته درست است که این ابزار قبل از سیستم اتصال دیوالت به بازار آمده، اما داشتن این گزینه می تواند جذاب باشد.

 

قیمت

قیمت این ابزار با ۲ باطری ۶ آمپرساعتی، ۱۰۰ دلار کمتر از محصول شرکت میلواکی با باطری ۵ آمپر ساعتی است. از آنجا که از نظر عملکرد نیز این ابزار چیزی از محصول میلواکی کم ندارد، بنابراین خرید پر سودی می تواند باشد.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

نظر نهایی

اگرچه DCD460 یک ابزار ۱۰۰ درصد کامل نیست، اما نمی توان کاری را نام برد که این ابزار در انجام آن از خود ضعف نشان دهد. از کارایی گرفته تا ویژگی ها، این ابزار یک جایگزین برای ابزار برقی حرفه ای است. اگر شما دریل کاری های سخت در کار خود دارید و علی الخصوص اگر هم اکنون از ابزارهای پلتفرم FlexVolt دیوالت در کارگاه خود استفاده می کنید، خرید دریل تیر و ستون شارژی دیوالت یک تصمیم عاقلانه است. این ابزار بطور خارق العاده ای قدرتمند است، بیش از اندازه لازم برای یک روز، انرژی داشته و کار می کند، و با صرفه جویی در زمان، هزینه خود را جبران می کند.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

ویژگی های دریل تیر و ستون شارژی FlexVolt دیوالت:

 

  • موتور بدون ذغال ( براشلس ) ۶۰ ولت Max برای افزایش قدرت و زمان کار
  • قدرت یک ابزار برقی اما با آزادی ابزار شارژی
  • دسته چرخان و دسته جانبی ۲ وضعیتی، کنترل و قدرت نفوذ ابزار را افزایش می دهد.
  • سرعت متغیر ۲ حالته صفر تا ۳۰۰ و صفر تا ۱۲۵۰ دور در دقیقه، تطابق مناسب سرعت با قطعه کار را میسر می کند.
  • کلاچ الکترونیکی که از ویژگی های ” اجرا و محافظت ” است، گشتاور عکس العمل ناشی از گیر گردن مته را تشخیص داده و سرعت را به حد قابل قبولی کاهش می دهد تا کنترل مجدد کار حاصل شود.
  • محفظه فلزی گیربکس، سبب بالا رفتن دوام ابزار در محیط کار شده و اطمینان به ابزار را افزایش می دهد.
  • سری ابزارهای برقی دیوالت با مشخصه ” اجرا و محافظت ” به نحوی طراحی شده اند که یک یا چند ویژگی از ویژگی های ” کنترل ابزار، کنترل گرد و غبار، و لرزش کم ” را در سطح بالایی فراهم کنند، بدون آنکه کارایی ابزار قربانی شود.

 

معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

مشخصات دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

نوع باطری ۶۰ ولت Max
سایز سه نظام ۱/۲ اینچ
نوع سه نظام آچاری
کلاچ دارد
نوع کلاچ کنترل قفل شدن مته در کار
سرعت در حالت آزاد ۳۰۰ – ۰  /  ۱۲۵۰ – ۰  دور در دقیقه
تنظیمات سرعت دو حالته
قطر دریل کاری در فولاد با گردبر ۱۲۷ میلیمتر (۵ اینچ)
قطر دریل کاری در فولاد با مته معمولی ۱۲.۷ میلیمتر (۱/۲ اینچ)
قطر دریل کاری در چوب با مته مارپیچ چوب ۳۸.۱ میلیمتر (۱/۲-۱ اینچ)
قطر دریل کاری در چوب با مته گازور ۱۱۷.۴ میلیمتر (۵/۸-۴ اینچ)
قطر دریل کاری در چوب با مته گردبر ۱۵۸.۷ میلیمتر (۱/۴-۶ اینچ)
قطر دریل کاری در چوب با مته برگی ۳۸.۱ میلیمتر (۱/۲-۱ اینچ)
وارانتی ۳ ساله محدود
طول ابزار ۴۰۶ میلیمتر (۱۶ اینچ)
ارتفاع ابزار ۱۷۳.۴ میلیمتر (۶.۸۳ اینچ)
لوازم همراه دو باطری ۶۰ ولت ۶ آمپرساعت لیتیوم یون
شارژر سریع
نگه دارنده آچار سه نظام
دسته جانبی دو وضعیتی
دسته قابل تنظیم چرخان
کیف حمل

 

 

انواع مته نام برده شده در جدول مشخصات دریل

مته گردبر فولاد معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2
مته مارپیچ چوب معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2
مته گازور معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2
مته گردبر چوب معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2
مته برگی معرفی و بررسی دریل تیر و ستون شارژی دیوالت مدل DCD460T2

 

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , ,