راهنمای خرید کارواش

راهنمای خرید کارواش ، چه مواردی در انتخاب کارواش مهم است؟

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۶ دقیقه

اگر به عنوان یک مصرف کننده حرفه ای به دنبال خرید کارواش برای کار خود هستید و یا یک خانه دار هستید که قصد پاک نمودن لکه ها از جاهای مختلف خانه را دارد ، نکاتی را که بهتر است در هنگام انتخاب کارواش ، مدنظر داشته باشید در ادامه یاد آور می شویم. با نیک تیک همراه باشید.

 

راهنمای خرید کارواش

 

اصول اولیه

قبل از انتخاب یک کارواش، از خود بپرسید که به چه میزان قدرت برای کاری که مدنظرتان است، نیاز دارید؟ آیا می خواهید این ابزار را به هر سمتی که می روید، به دنبال خود بکشید؟ آیا به دنبال استفاده از این ابزار بصورت حرفه ای و در محل کار هستید و یا فقط برای کمک در کار منزل به آن احتیاج دارید؟ پس از آنکه جواب این سوالات معلوم شد، حال تصمیم بگیرید که کارواش بنزینی می خواهید و یا برقی؟

 

راهنمای خرید کارواش

 

کارواش ها می توانند با موتور بنزینی و یا برقی کار کنند. کارواش های بنزینی بطور معمول قوی تر و موثرتر از رقیبان خود یعنی کارواش های برقی هستند. البته کارواش های بنزینی تولید دود می کنند و در نتیجه قابل استفاده در مکان های کوچک و محدود نیستند. کارواش برقی بهترین گزینه برای منزل و یا استفاده شخصی    می باشد. اما کاربران حرفه ای بهتر است کارواش برقی را فراموش کنند.

 

راهنمای خرید کارواش

 

کارواش آب گرم یا آب سرد

کارواش ها به دو صورت آب گرم و یا فقط آب سرد قابل تهیه اند. بدیهی است هنگامیکه شما آب گرمکن کارواش آب گرم را خاموش کنید، کارواش آب سرد خواهید داشت. کارواش های آب سرد برای پاک نمودن آلودگی های طبیعی نظیر گل و لای و گرد و خاک و مکان هایی نظیر رمپ و پاسیو بسیار مفیدند. همچنین برای زدودن مواد سرسخت با سند بلاست خیس و یا کندن رنگ، این کارواش ها کارآمد هستند.

 

راهنمای خرید کارواش

 

اما کارواش های آب گرم زمانی مناسبند که قصد نظافت تجهیزات و ماشین آلات سنگین نظیر کامیون ها، تراکتورها و تریلرها را داشته باشید و یا می خواهید اثرات گریس را از روی کف سیمانی کارگاه پاک کنید. وجود واحد گرمایش، باعث سنگین تر و گران تر شدن این کارواش ها شده و همچنین تعمیر و نگه داری این کارواش ها را پیچیده تر می کند. به عبارت ساده تر، کارواش آب سرد مناسب زمانی است که فقط به نیروی بیشتر جریان آب نیاز دارید و کارواش آب گرم بهترین گزینه برای تمیز نمودن آلودگی های عمق دار است. صاحبان منازل به ندرت به مدل آب گرم نیاز دارند.

 

راهنمای خرید کارواش

 

قبل از خرید کارواش

همین که اصول اولیه مدنظر خود را تعیین نمودید و قبل از خرید کارواش، سه ویژگی دیگر را باید بررسی نمود، قدرت، حجم و فشار. قدرت یا اسب بخار باید بزرگترین مشغولیت ذهن شما باشد. این توان موتور یا HP است که فشار و حجم خروجی آب را ایجاد می کند. برخی از تولیدکنندگان، اغلب بدون افزایش قدرت و یا حجم آب خروجی، فشار را افزایش می دهند. این کار، هیچ مزیت واقعی ایجاد نمی کند.

 

راهنمای خرید کارواش

 

اگر کارواش شما توان، حجم خروجی و فشار کافی داشته باشد، در واقع نیاز شما بطور کامل تامین شده است. خانه دارانی که میخواهند دیوارها، پیاده رو و رمپ را نظافت کنند، بهتر است بدنبال کارواشی با قدرت ۵ اسب بخار یا ۱۱۰۰ وات باشند. اما حرفه ای ها بهتر است کارواشی بنزینی با توان بیش از ۶.۵ اسب بخار تهیه کنند.

 

راهنمای خرید کارواش

 

حجم خروجی آب در واقع نشانگر تعداد گالون آبی است که کارواش در یک دقیقه مصرف می کند. این ویژگی به شما کمک می کند تا سرعت زدودن آلودگی از روی تمام سطح را برآورد کنید. PSI (پوند بر اینچ مربع) که همان فشار است، در بین سه ویژگی مطرح شده، کم اهمیت ترین می باشد، اما تولیدکنندگان کارواش، این ویژگی را از همه مهم تر نشان می دهند.

 

راهنمای خرید کارواش

 

به اشتباه نیافتید. تولیدکنندگان می توانند PSI یا فشار بالاتر را فقط با کوچکتر نمودن سایز قطر شلنگ ایجاد نمایند، اما در عوض حجم خروجی آب بسیار کاهش می یابد. حتی با داشتن فشار آب بیشتر، کاهش خروجی آب به معنای نیاز به زمان بیشتر برای انجام هر نظافتی می باشد.

 

راهنمای خرید کارواش

 

راهنمایی سریع حرفه ای ها

 

راهنمای خرید کارواش

 

اگر شما یک حرفه ای هستید و به دنبال یک کارواش با کاربردهای حرفه ای مدنظرتان هستید، چند نکته را در نظر بگیرید. قبل از خرید، همواره پمپ کارواش را بررسی کنید. اکثر تولیدکنندگان کارواش، پمپ ابزار خود را از شرکت های متخصص در فن آوری پمپ تهیه می کنند. پمپ های تولید کنندگان معتبر نظیر کارچر، لگاسی، کامت، جنرال، AR و غیره دارای عملکرد عالی بوده و لوازم یدکی آنها در دسترس می باشد. اگر نمی توانید نام پمپ را در کارواش بیابید، به احتمال زیاد پمپ از نوع ارزان قیمت و کم کیفیت است.

روش دیگر سنجش کیفیت پمپ بررسی قطعات آن است. پمپ های ساخته شده با قطعاتی که کیفیت صنعتی دارند نظیر سر پمپ های برنجی، پیستون های سرامیکی و شیر اطمینان حرارتی، از دوام بیشتری برخوردار بوده و در آینده نیز به راحتی تعمیر می شوند.

یکی دیگر از مشخصه هایی که باید در ذهن داشته باشید، جهت شفت موتور است. شفت های عمودی معمولا ارزان تر هستند، اما دوام آنها کمتر بوده و طول عمر کمتری دارند. شفت های افقی گران تر هستند، در عوض طول عمر بیشتری دارند. اگر از کارواش بیش از ۳ بار در سال استفاده می کنید، بهتر آن است که به دنبال کارواشی باشید که موتور آن شفت افقی دارد.

 

راهنمای خرید کارواش

 

انتخاب آب پاش (نازل) برای کارواش

خیلی ها سوال می کنند که چه آب پاشی (نازلی) به همراه کارواش دریافت کنند. اکثر کارواش ها، نازل تغیرپذیر به همراه خود دارند که برای کارهای خانگی نظیر شستشوی دیوارها و خودرو مناسب است. همچنین لوازم جانبی و نازل های متنوعی برای کارهای خاص وجود دارد که سبب کاراتر شدن کارواش می شود. در ادامه چند نمونه شناخته شده از این لوازم جانبی را نام می بریم.

نازل توربوی دوار: این نازل با نام جرم بر ( dirt blaster ) نیز شناخته شده است. در زمان انجام کارهای خشن نظیر پاک کردن سطوح بتننی و آجری، پیاده رو، رمپ و پاسیو از این نازل استفاده می شود.

 

راهنمای خرید کارواش

 

دسته بلند: این ابزار به شما امکان شستشوی مکان های مرتفع نظیر بام ها و آبروهای شیروانی را بدون استفاده از نردبان، مهیا می کند. طول آنها می تواند به بیش از ۷ متر ( ۲۴ فوت ) برسد.

 

راهنمای خرید کارواش

 

لوازم سندبلاست: این ابزار نیز برای پاک نمودن آلودگی های سرسخت و یا کندن رنگ استفاده می شود.

 

راهنمای خرید کارواش

 

پاک کننده سطوح صاف: این ابزارها مانند جاروبرقی و یا پولیش زن کار می کنند. پس از آنکه آنها را به کارواش متصل نمودید، ابزار را به سمت جلو می رانید تا براحتی سطح پاک شود، در حالیکه شما راه می روید. این ابزار بسیار کارآمدتر از نازل اسپری کننده، برای نظافت سطوح بزرگ نظیر کف انبارهاست.

 

راهنمای خرید کارواش

 

در آخر جهت مقایسه و خرید انواع کارواش می توانید به فروشگاه اینترنتی نیک تیک مراجعه کنید.

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , ,