بعد از بریدن درخت ، با کنده ی آن چه کنیم؟

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۲ دقیقه

پس از بریدن درخت، کنده و ریشه آن همچنان در زمین باقی میماند. برای بریدن آن ابزارهای گرانی همچون دستگاه برش و تراش کنده بنزینی وجود دارد. با نیک تیک همراه باشید.

بعد از بریدن درخت ، با کنده ی آن چه کنیم؟

 

استفاده از مواد شیمیایی

از مواد شیمیایی نظیر نیتریت پتاسیم هم میتوان برای این منظور استفاده کرد.  پس از آنکه با اره زنجیری تا حد امکان کنده را بریدیم (عینک ایمنی فراموش نشود) ، با کمک این ماده شیمیایی به پوسیدن درخت سرعت می بخشیم.

 

مراحل در آوردن کنده با مواد شیمیایی

بعد از بریدن درخت ، با کنده ی آن چه کنیم؟

 

ابتدا با مته برگی یک اینچی بهمراه رابط افزایش طول مته سوراخ هایی با عمق ۱۲ اینچ و بفاصله ۳ تا ۴ اینچ از لبه کنده ایجاد میکنیم.

 

بعد از بریدن درخت ، با کنده ی آن چه کنیم؟

 

سپس روی بدنه کنده، ۳ تا ۴ اینچ پایین تر از لبه، سوراخ هایی با زاویه ۴۵ درجه رو به پایین بنحوی ایجاد میکنیم تا به سوراخ های قائم اولیه متصل شود. این امر سبب ایجاد مسیر هوا در کنده برای کمک به سوختن و یا پوسیدن میشود.

 

بعد از بریدن درخت ، با کنده ی آن چه کنیم؟

 

سپس ۳ تا ۴ اونس گرانول نیتریت پتاسیم را داخل سوراخ ها ریخته و بعد سوراخ ها را با آب پر میکنیم. روند پوسیدن آغاز شده و ۴ تا ۶ هفته طول میکشد. در این مدت کودکان و حیوانات را از آن دور نگه دارید.

پس از طی این زمان کنده حالت اسفنجی پیدا میکند. حال میتوانید آن را با تبر خرد کنید.

اگر حوصله کار سخت و استفاده از تبر را ندارید، سوزاندن قسمت باقی مانده ی پوسیده کار کم زحمت تری است.

داخل سوراخ ها نفت بریزید (بنزین هرگز). نفوذ کامل نفت به کنده چند هفته ای طول میکشد. سپس کبریتی داخل سوراخ بیاندازید. روزها طول میکشد تا کنده درون سوز شود و در نهایت ذغال میماند. البته داشتن چنین آتش زیر خاکستری خطرناک است. دور آن را با توری ببندید و همه برگها را از اطراف جمع آوری کنید و در نهایت آن را زیر نظر داشته باشید.

باز پیشنهاد میشود از تبر استفاده کنید چرا که روش ذکر شده برای کنده های قدیمی که بیش از یک سال از بریده شدن درخت آن میگذرد جوابگوست، نه کنده های تازه و تر.

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , ,