شرکت بوش ، مشتری مداری با ارائه بهترین کیفیت

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۴ دقیقه

روبرت بوش به اختصار “بوش” یک شرکت فناوری بنیان است که در سال ۱۸۸۶ توسط روبرت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس شد. دفتر مرکزی شرکت بوش در شهر گرلینگن در آلمان قرار دارد. این شرکت موفق با مسئولیت محدود از پیشگامان صنعت آلمان است و در سطحی جهانی در زمینه صنعت ابزارآلات برقی و لوازم خانگی تاثیرگذار بوده و حضوری مستمر و موفق در بازارهای جهانی دارد. کالاهای مصرفی و فناوری های ساختمانی این شرکت در سال ۲۰۱۰ فروشی معادل ۴۷.۵ میلیارد یورو داشت که با رشدی معادل ۲۷ درصد در سال، سریعترین رشد سالانه را در تاریخ ۱۲۵ ساله خود به ثبت رساند. با نیک تیک همراه باشید.

شروع فعالیت شرکت بوش

در آن دوران روبرت ۲۵ ساله کارگاه مهندسی ماشین آلات سبک و مهندسی برق خود را با همکاری دو تن از پرسنل بنا نهاد. آنها در این کارگاه به تعمیر دستگاههای تلفن ، لوازم برقی ، دستگاههای ماشین تحریر و ماشین آلات دیگر می پرداختند. پشتکار و تلاش های مداوم روبرت بوش در مدت زمانی نسبتا کوتاه باعث شد تا کارگاه کوچک او به شرکت بین المللی موفقی مبدل گردد.

پیش از گشودن کارگاهش، رابرت بوش، با در دست داشتن یک نامه پیشنهاد، در سن ۲۳ سالگی به ایالات متحده سفر کرد که چنین امری برای یک اروپایی در آن سن و سال بسیار شگفت آور بود. در ایالات متحده وی به عنوان مکانیک نزد ادیسون و برگمن کار کرد که باعث شد ایده های بسیاری به او بدهد که با این ایده ها به کشور خود بازگشت. در آن زمان مهندسی برق در ایالات متحده نسبت به اروپا پیشرفت بیشتری داشت؛ فناوری های برقی از جمله نورافکنی، سیستم زنگ، نصب تلفن، در ایالات متحده بیشتر رواج داشت. با چنین ایده هایی رابرت تصمیم گرفت چنین فناوری ها را به اروپا نیز وارد کند و آینده خود را با چنین فناوری های ایجاد کند. با آنکه او یک مکانیک دقیق بود، آینده خود را در مهندسی برق میدید.

برق رسانی به اشتوتگارت

در آن دوره برق رسانی به اشتوتگارت سرعت آهسته ای داشت. با مذاکرات بین مسئولین مربوط اولین خطوط برق رسانی در سال ۱۸۹۵ ایجاد شد. پیش از آن تمام ابزار و وسائل برقی به یک سیستم داخلی تولید برق وابسته بودند. به همین علت شروع مهندسی برق بوش با تاخیر مواجه شد. رابرت مجبور بود تا ورود برق به شهر ،یکی یکی کارهای کوچک را بر عهده بگیرد و هرآنچه را که مشتری هایش درخواست کند براورد کند. زمانی که برق وارد شرکت او شد، رشد شدید شرکتش آغاز شد. با ورود برق هر خانمان و شرکتی که نیاز به برق داشت باید قرارداد دائمی با تامین کننده برق می بستند که در نهایت نیاز به نگهداری لوازم برقی نیز مورد نیاز شد.

برنامه ریزی دقیق رابرت

دلیل موفقیت های پی در پی رابرت بوش برنامه ریزی های دقیق و حساب شده وی بود. پس از برگشت رابرت از سفرش به ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در سال  ۱۸۸۶ او میدانست که باید به سرعت شرکتش را تاسیس کند تا پیش از ازدواج با نامزدش، آنا کایسر، بتواند کارش را آغاز کند. با چنین تصمیم وی سریع به دنبال کارگاه، مکان مناسب، کارگر، مکانیک گشت تا بتواند کار خود را آغاز کند. در همین حال او مجبور شد کارش را ۴ روز به تعویق بیاندازد. با وجود آنکه او آماده بود کار خود را در ۱۱ نوامبر، ۱۸۸۶ آغاز کند، تا ۱۵ نوامبر مسئولین، اجازه تاسیس را به وی ندادند.

مشتری مداری با ارائه بهترین کیفیت

روبرت بوش در تمام طول مدت فعالیتش به شعار “بهتر است پول خود را از دست بدهیم تا اعتماد و اطمینانی که مشتری به ما میکند را از دست بدهیم” وفادار ماند و بر آن تاکید داشت. شرکت بوش همواره از اصل ارائه کیفیت برتر در زمینه لوازم خانگی پیروی میکند.

لوازم خانگی بوش

شرکت بوش علاوه بر ابزارآلات در زمینه تولید لوازم خانگی نیز از دیرباز پرچشمدار بازار است. لوازم خانگی بوش اعم از یخچال ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، غذاساز ، چرخ گوشت و… سالهاست که مهمان خانه های ماست و شرکت های معتبر زیادی خدمات این محصولات را ارائه میدهند.

تغییرات لوگوی شرکت بوش طی سالها

تغییرات لوگوهای بوش

شکست های شرکت بوش

در ۱۰ سال ابتدای ایجاد شرکت، رابرت بوش دچار مشکلات متعددی بود. اگر وی از پس این مشکلات در آن زمان بر نمی آمد اکنون شرکت بوش وجود نداشت. در مقابل چنین مشکلات او هیچگاه خود را نباخت، خوشبینی و تشنگی به علم و دانش در نهایت باعث موفقیت وی شد. او خیالپرداز نبود. زمانی که در سال ۱۹۰۰ تصمیم گرفت کارخانه خود را تاسیس کند قصد داشت ۲۰۰ نفر در کارخانه اش کار کند. در ابتدا کار ۳۰ نفر را به کار گرفت. چنین کاری را بر اساس این باور شروع کرد که میتواند قسمتی از ساختمان جدید را اجاره دهد. به هر حال او به خوبی میدانست که به تنهایی نمیتواند کل ۱۰۰ نفر ظرفیت کارخانه خود را پر کند. با آنکه دید خوبی نسبت به آینده داشت و برنامه مناسبی چیده بود اما وی درباره این موضوع کاملاً اشتباه کرده بود. تا پایان سال ۱۹۰۸ میلادی رابرت بوش موفق شد ۵ ساختمان به همان اندازه را پر کند و کارکنان شرکتش به هزار نفر رسید.

دستاوردهای مهم شرکت بوش


اینفوگرافیک دستاوردهای مهم شرکت بوش

سایر دستاوردهای مهم شرکت بوش:

درخواست برای ثبت اختراع شمع ماشین بوش – ۱۹۰۲

اولین محصولات خارجی در ایالات متحده امریکا آغاز شد – ۱۹۰۹

بوش اولین تولید کننده ماشین با سیستم برقی کامل بود – ۱۹۱۳

اولین ابزارآلات برقی بوش، ماشین موزنی بوش، وارد بازار شد – ۱۹۲۸

یخچال بوش طلایه دار خط تولید وسایل خانگی جدید بود – ۱۹۳۳

بیمارستان رابرت بوش به عنوان یک سازمان خیریه افتتاح شد – ۱۹۳۶

لوازم آشپزخانه، لوازم خانگی و نیمه صنعتی و لوازم هیدرولیک بر طیف محصولات اضافه شد – ۱۹۵۲

مقدمات ارائه محصولات بوش در مکان های جدیدی در استرالیا، برزیل و هندوستان فراهم شد – ۱۹۵۴

لوازم آشپزخانه بوش برای فروش فوق العاده گذاشته شد – ۱۹۶۵

طراحی و تولید سنسور اکسیژن – ۱۹۷۶

طراحی و تولید کنترل موتور الکتریکی۱۹۷۹

بوش سیستم  ABSرا برای ماشین به صورت مشترک با صنعت ماشین سازی ایجاد کرد – ۱۹۷۸

طراحی و تولید سیستم کنترل کشش۱۹۸۶

تولید ابزارهای برقی در کارخانه سبنیتز در ساکسونی (چکش و سنگ زاویه ای) شروع شد – ۱۹۸۹

شرکتهای بازاریابی در چندین کشور اروپای شرقی (لهستان،لاتویا،مجارستان و اوکراین) آغاز کرد – ۱۹۹۲

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , ,