به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید

به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید!

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۳ دقیقه

دایره، تنها شکلی است که در کار با دریل تولید می شود. نظیر دهانه دایره ای شکل سوراخ ایجاد شده و یا حفره گردی که با استفاده از مته گردبر تولید می شود. دلیل این امر هم همان چرخش دورانی دریل می باشد. اما برای اولین بار، اختراع یک ابزار جانبی برای دریل این امکان را بوجود آورده تا حفره مربع و چهارگوش هم بتوان با آن ایجاد نمود. بدون تعویض دریل خود و فقط با تهیه این وسیله، ایجاد سوراخ های مربع و مستطیل شکل برای شما مقدور خواهد شد. با نیک تیک همراه باشید.

به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید

 

آشنایی با ساختار ابزار ایجاد حفره مربع

در این ابزار از چهار اره استفاده شده است که عمل برش را با دقت انجام می دهند. با آنکه این ابزار می تواند مفید باشد، اما محدودیت هایی هم دارد. شما فقط دو برش مربع و مستطیل شکل می توانید داشته باشید و دیگر اینکه تنوع سایزی وجود ندارد و فقط در ۲ سایز ارائه می شود. همچنین این ابزار تنوع زیادی در برش انواع مواد نداشته و بیشتر مناسب دیوارهای گچی پیش ساخته می باشد. البته این ابزار در حال توسعه می باشد.

 

به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید

این ابزار با کدام دریل ها سازگار است؟

به همه دریل های برقی یا شارژی که سه نظام ۱۳ میلیمتری دارند متصل می شود و تا سرعت ۳۵۰۰ دور در دقیقه دریل، مشکلی برای این ابزار ایجاد نمی کند. البته قابل استفاده با دریل چکشی و بتن کن نمی باشد.

به همراه خود شش تیغه اره داشته که قابل جایگزین شدن می باشند. کاربرد اصلی این ابزار، ایجاد حفره برای نصب پریز و یا کلید برق می باشد. براحتی از حالت حفره برای یک پریز و یا حفره بزرگ تر برای دو پریز در کنار هم تغییر حالت می دهد. اندازه استاندارد این حفره ها در کشورهای مختلف متفاوت است. مدلی که ملاحظه می شود، مناسب کشور بریتانیا می باشد. در این کشور سایز استاندارد حفره های کلید و پریز برق ۷۵×۷۵ میلیمتر و در حالت دوتایی، ۱۳۵×۷۵ میلیمتر می باشد. برای استاندارد سایر کشورها، سایز دیگری ساخته خواهد شد.

 

به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید

 

برش دقیق حاصل شده از این ابزار بخاطر تراز نصب شده روی این ابزار است که به افقی بودن برش کمک می کند و همچنین مته پایلوت که در وسط ابزار، مرکز کار را حفظ نموده و اجازه جابجایی به ابزار نمی دهد.

این شرکت در حال تحقیق و توسعه تیغه ابزار برای کار با سایر مصالح نظیر چوب، آجر و سرامیک می باشد.

آیا این ابزار ایمن است؟

ایمنی کار نیز با این ابزار افزایش می یابد، چرا که به اندازه عمق مجاز و تعریف شده عمل برش را انجام می دهد، در حالیکه در ابزار های رایج، ممکن است با برش های عمیق به لوله های برق و سیم ها صدمه زده و یا حتی آنها را قطع کنند!

 

به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید

 

از آنجا که برش این ابزار دقیق و اندازه است، دیگر نیازی به قوطی برق نبوده و کلید و پریز، مستقیم و بی واسطه روی دیوار نصب می شود. پس کار تمیز و بی عیب شما، دیگر نیاز به اتصالات اضافی نخواهد داشت.

 

نحوه کار ابزار ایجاد حفره مربع

 

به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید

 

تحقیقات نشان داده که ایجاد یک حفره در دیوار برای کلید و یا پریز برق توسط برق کار، ۵ دقیقه زمان می برد. به عنوان مثال در بریتانیا با ۲۵۰ هزار برق کار که بطور متوسط روزانه ۳ حفره ایجاد می کنند حدود ۲۰۰ میلیون حفره برای پریز یا کلید در سال ایجاد می شود. (البته با احتساب ۲۵۶ روز کاری در سال)

اگر همه این تکنسین ها از این ابزار استفاده کنند، ۱۶ میلیون ساعت در زمان صرفه جویی خواهد شد و این سبب ۳۲۰ میلون پوند صرفه جویی هزینه برای شرکت های ساخت و ساز خواهد بود. (بر اساس متوسط کارمزد ساعتی ۲۰ پوند برای تکنسین)

این کار، توسط این ابزار در ۳۰ ثانیه انجام می شود!

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

3 نظر برای “به کمک این ابزار با دریل معمولی خود حفره مربع شکل بسازید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , , ,